Zážitkem k poznání...

 

Myšlenku žážitkových akcí jsme poprvé realizovali v roce 2008. V Pekingu právě vrcholily přípravy na olympijské hry, když jsme uspořádali první školní výlety pro základní školy. Postupně jsme získávali další a další cenné zkušenosti a programy neustále rozšiřovali. Naším heslem se stalo „zážitkem k poznání“ a cílem nejen děti zabavit, ale hlavně je i atraktivní formou něčemu přiučit.


Během let se nabídka školních výletů rozrostla a počty spokojených žáků i učitelů stále narůstají. Všichni oceňují zábavné a naučné akce, u kterých se dovídají mnoho zajímavostí a získávají praktické zkušenosti.


Rok 2012 pro nás představoval další výzvu. V nádherném rekreačním středisku Úsvit v městečku Vanov jsme pro 50 dětí uspořádali první letní tábor RIKITAN. Děti i rodiče byli velmi spokojeni a my mohli směle prohlásit, že s rychle narůstajícími počty účastníků jsme překonali veškeré naše plány a představy.

 

Roky ubíhaly a školní výlety se nezadržitelně rozrůstaly. V roce 2015 jsme poprvé překonali magickou hranici 3000 dětí na školním výletě a s očekáváním vyhlížíme další mezník 5000 spokojených dětí za sezónu.

 

Přišel rok 2017 a s ním i velké změny. Po 5 letech jsme s velkou lítostí ukočili úspěšné (ale časově velmi náročné) letní tábory a vrhli veškeré své síly do školních výletů a nově připravovaných výletů pro seniory.

 

Ani konec roku 2017 a rok 2018 nebyl beze změn. Po dvou letech jsme konečně dokončili Interaktivní centrum pohybu RIKITAN. Máme za sebou první úspěšné zkušební skupinky a již v tomto roce jej můžete navštívit v rámci nových školních výletů v Příboře, nebo po domluvě i mimo školní výlet.

 

 

Přeji Vám mnoho krásných chvil a nových zážitků pod značkou RIKITAN.

 

 

Mgr. Jiří Tuza