Škola hrou


Není tajemstvím, že děti baví poznávat a zkoušet nové věci. Zvlášť když se u toho dobře baví a společně zažívají mnohé vtipné příhody, na které mohou dlouho vzpomínat. Na výletě nebude o takové zážitky nouze!

 


Interaktivní centrum pohybu RIKITAN

Školní výletSíla, rychlost, obratnost a vytrvalost. V interaktivním centru si hravým způsobem vyzkoušíte, jak své pohybové schopnosti ovládáte, dozvíte se o sobě mnoho zajímavého a především se všichni budete příjemně bavit pohybem. Bonusem pak bude část o zdravém životním stylu, kde nebudeme jen mluvit, ale vlastním zážitkem se dozvíme, jak věci fungují, co nám škodí a co naopak prospívá.


 

Ukázková včelnice

Školní výletCo vše předchází okamžiku, kdy si osladíme čaj medem anebo jen sníme lžičku medu na chuť?  „Cesta medu“ je dlouhá a především velmi zajímavá. S místním včelařem navštívíme jeho včelnici a ukážeme si celý proces získávání medu od založení včelstva až po stáčení medu. A opět nezůstaneme jen u mluvení. Některé kroky i sami vyzkoušíme.

 

 

 

Příborské báje a pověsti

Školní výletKdo může být lepším vypravěčem místních bájí a pověstí, než místní kronikářka a reportérka Příborské televize v jedné osobě. Společně s ní projdete známá i méně známější místa a povykládáte si příběhy, které se s nimi pojí. Příjemnou formou se tak dozvíte mnohé z historie i současnosti města a pochopíte, proč byl Příbor vyhlášen historickým městem roku 2015.


 

Piaristický klášter a zahrady

Školní výletNedávno zarostlá louka s chátrající branou se během pár let změnila v nádherné prostory, které okouzlí nejen učitele, ale i děti. Atmosféru dokreslí fontána uprostřed zahrady obklopená ze dvou stran klášterem. Trochu tajemna dodá příběh o místních katakombách pod zahradou. Podoba zahrady se mění každý týden. Zatímco některé kytičky dokvétají, jiné se objevují v plné kráse.
Výroba bylinkového čaje

Školní výletProcházku v zahradách dokončíme v bylinkové zahrádce. Ukážeme si, která bylinka je vhodná pro jakou příležitost a pomalu se přesuneme do jedné z komnat místního kláštera. Zde už na plno využijeme získané vědomosti. Každý si namíchá svou jedinečnou čajovou směs,  zalije vroucí vodou a za pár minut si společně s ostatními svůj výtvor vychutná.

 


VIDEO ZE ŠKOLNÍHO VÝLETU


 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Počet dětí na školním výletě:

Maximální počet dětí je 60, přičemž větší skupinky jsou rozděleny na menší. Program více skupin probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pro případné výjimky nás můžete kontaktovat.


  • Stravování na školním výletě:

Během výletu je možné navštívit vietnamskou restauraci Anh Pu, která se nachází přímo na náměstí. Vybrat si můžete z následujících jídel.


1) Pečená rýže s kuřecím masem
2) Smažené bílé nudle s kuřecím masem


Cena obědu je 70,- Kč a zahrnuje také neomezené množství pití. Počty a výběr jednotlivých obědů je nutné e-mailem nahlásit nejpozději 3 pracovní dny před zahájením výletu. V případě nenahlášení bude automaticky vybrána 1. varianta obědu pro všechny účastníky. Drobné úpravy v počtech je však možné provést také ráno v den příjezdu.

 

  • Doprava na školní výlet:

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových, nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici odstavné parkoviště nedaleko centra města (mapka). Parkování je zde bezplatné.


  • Zahájení programu:

Začátek výletu je naplánován na 9:00 v Příboře na parkovišti mezi MŠ Kamarád (Frenštátská 1370) a domu s pečovatelskou službou (mapka). Zde již na vás bude čekat průvodce a zahájí školní výlet.


Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme už na vlakovém nádraží.


  • Ukončení výletu:

Předpokládané ukončení výletu je naplánované ve 14:15 opět na parkovišti, nebo na jiném, domluveném místě.

  • Platba

Platba proběhne v den výletu podle aktuálního počtu dětí. V přihlášce stačí uvést pouze předběžný počet dětí.


  • Cena školního výletu


Děti Pedagogové
Výlet 340,- Kč 0,- Kč
Oběd
80,- Kč 80,- Kč

 

 

 

 

 

 

Fotky z výletuRezervace školního výletu

 

V následující tabulce vidíte zbývající počet volných termínů. Pro rezervaci výletu stačí kliknout na vybraný termín a vyplnit přihlášku. V případě změny nás můžete kdykoliv kontaktovat a my se pokusíme vyjít Vám maximálně vstříc.

Pondělí
Úterý
Středa
čtvrtek
Pátek
07. 05. 2019
19. 06. 2019
20. 06. 2019

 

Vybrali jste si školní výlet s programem RIKITAN?


Pokud váháte a potřebujete poradit kam na školní výlet, rádi Vám s výběrem pomůžeme. Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo na telefoním čísle 734 678 176.

Společně projdeme Vaše požadavky a doporučíme vhodné tipy na školní výlet.