Nejčastější dotazy

Untitled document

 

Máme si připravit pro děti nějaký program?

Program určitě nepřipravujte. Školní výlet je aktivním odpočinkem i pro učitele, kteří si den užijí společně s dětmi. Vše již máme připravené a zajištěné.


Co když bude pršet?

Většina našich zastávek je chráněna před deštěm. Mezi jednotlivými místy však budeme přecházet, proto všem doporučujeme přibalit pláštěnku, nepromokavou bundu, nebo deštník.


Jak se dopravíme na výlet?

Místa výletů jsou velmi dobře dostupná hromadnou dopravou. Využít však můžete také vlastní autobus.


Přijedeme dřív/později, než je oficiální začátek výletu, vadí to?

Časy jednotlivých stanovišť jsou již dopředu naplánované a zarezervované. Proto doporučujeme zahájit program v čas. V případě, že vám čas opravdu nesedí, je možné udělat výjimku a předem se domluvit na změně.


Kde se setkáme s průvodcem?

Průvodce na vás bude čekat a přivítá vás při vašem příjezdu vlakem, autobusem, nebo vlastní dopravou.


Jak probíhá platba výletu?

Veškerá platba probíhá až v den výletu podle aktuálního počtu žáků (minimálně 12). Do přihlášky stačí napsat pouze přibližný počet účastníků.


Je potřeba zaplatit zálohu předem?

Zálohu předem platit nemusíte. Veškerá platba proběhne až na místě.


Bude pro děti připraven rozchod?

Ano, rozchod proběhne na náměstí a trvat bude 30 - 60 minut.

Kolik si mají vzít děti kapesné?

Výše kapesného záleží na rodičích. Na náměstí děti mohou zakoupit mnoho suvenýrů, drobností a sladkostí. Ze zkušenosti však nedoporučujeme více než 250,- Kč.

Je možné koupit svačinu na místě?

Ano, ale doporučujeme vzít si svačinu z domova.


Kdo zodpovídá za děti na školním výletě?
Podle právních předpisů za děti stále odpovídá pedagogický dozor. Průvodci jsou však vyškoleni a zajišťují tak maximální bezpečnost dětí.


Jak je zajištěna bezpečnost dětí?

U každé aktivity je zajištěn dozor a na děti dohlíží průvodce, vyškolený pracovník anebo majitel atrakce. Všichni naši průvodci prochází každoročně školením o bezpečnosti a řada z nich absolvovala zdravotnický kurz.

 

Potřebuji změnit termín výletu, jde to?

V případě, že vám nevyhovuje rezervovaný výlet, můžete ho kdykoliv prostřednictvím e-mailu zrušit a vybrat jiný volný termín.

 

Není pro mě lepší a levnější připravit výlet sám/sama?

Před výběrem školního výletu bychom si měli položit otázku: „připravím výlet pro žáky sám/a nebo využiju služeb specializovaných firem?“ Výhoda první varianty je především jeho nižší cena a větší variabilita programu. V případě druhé varianty sice zaplatíte více, ale získáte spoustu služeb navíc. Učitelé ocení bezpracnost přípravy, kdy ušetří mnoho hodin plánování programu a místa výletu. Díky mnohaleté spolupráci s provozovateli atrakcí se žáci dostanou i tam, kde by jinak neměli přístup. Zapomenout nesmíme ani na znalé průvodce, kteří ví o mnoha zajímavostech a provedou vás těmi nejzajímavějšími místy. Programy školních výletů se také neustále vylepšují a díky opakování jednotlivých programů můžeme vybírat jen to, co žáky i učitele skutečně nadchne.

 

 

Pomoct Vám mohou i některé otázky, které je dobré položit si před odjezdem na školní výlet.

 

Mám zajištěný odpovídající dozor?

Pedagog by měl zajistit dostatečný počet zletilých osob s ohledem na právní předpisy (na každých 25 žáků nejméně jedna zletilá osoba), dále s ohledem na náročnost a charakter činností během výletu případně další zletilé osoby zdravotně způsobilé.

 

Vyplnil a odevzdal jsem všechny dokumenty?

Pedagog by měl v dostatečném předstihu vyplnit a odevzdat řediteli školy formulář, který obsahuje základní informace o školním výletu. V den odjezdu by měl také odevzdat aktuální seznam žáků, kteří se účastní školního výletu.

 

Mám zajištěnou a potvrzenou dopravu?

V případě vlastní autobusové dopravy je potřeba zajistit dopravce v dostatečném předstihu. V období školních výletů se nevyplatí vyčkávat na poslední chvíli.

 

Informoval jsem dostatečně rodiče?

Rodiče dětí bývají velmi zvídaví. Je třeba prostudovat materiály ke školnímu výletu a případně rodičům připravit písemné podklady, nebo odkaz na internetové stránky. Je zapotřebí získat také písemný souhlas zákonných zástupců s účastí dítěte na školním výletě.

 

Je zajištěna bezpečnost dětí?

Před odjezdem na školní výlet musí být žáci poučeni o bezpečnosti. Pedagog tuto skutečnost zapíše do třídní knihy a vytvoří seznam poučených žáků, kde každý připojí svůj podpis. Na školní výlet je zapotřebí zajistit také lékárničku a žáci si s sebou vezmou průkaz zdravotní pojišťovny (nebo jeho kopii).

 

Připomněl jsem dětem potřebné informace?

Děti bývají roztržité a může se stát, že některé věci úplně vypustí z hlavy. Velmi často to bývají právě ty nejdůležitější informace. Nic nezkazíme, pokud dětem několikrát připomeneme čas odjezdu, nejdůležitější vybavení a třeba taky odhlášení obědů.

 

Co následuje po ukončení výletu?

Pro děti výlet skončil, ale před vámi je několik posledních úkolů. Vyúčtování školního výletu, navrácení lékárničky, zaznamenání případného úrazu do knihy úrazů a uschování veškerých dokumentů, většinou po dobu 6 měsíců.


 

Vybrali jste si školní výlet s programem RIKITAN?


Pokud váháte a potřebujete poradit kam na školní výlet, rádi Vám s výběrem pomůžeme. Kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře, nebo na telefoním čísle 734 678 176.

Společně projdeme Vaše požadavky a doporučíme vhodné tipy na školní výlet.