Výlet do Příbora

 

Už z dálky je vidět dominanta Příbora, kostel s tyčící se kostelní věží. Míjíte řeku Lubinu, rozdělují město na pravý a levý břeh. Kousek od mateřské školy autobus zastaví. Průvodce poznáte ihned podle stejně barevných triček s logem RIKITAN a úsměvu na tváři. První zastávka není daleko. Nově vybudované piaristické zahrady vás okouzlí. Po chvilce rozjímání volně přejdete do přilehlého piaristického kláštera. Za malý okamžik pochopíte, proč byl Příbor vyhlášen historickým městem roku 2015. 

 

 

Program a rezervace výletu

 

Piaristické zahrady
Školní exkurze

Nedávno zarostlá louka s chátrající branou se během pár let změnila v nádherný prostor inspirovaný historickou podobou 300 let starých piaristických zahrad. Vstup do zahrady vás okouzlí. Pozadí dokresluje klášter a zvuky tekoucí vody v kašně. Všudepřítomnými chodníčky se můžete vydat do bylinkové zahrádky, nebo sejít do druhé odpočinkové části. Nezapomeňte se na chvíli zastavit, posadit se na lavičku a pokochat se výhledem.

 

Piaristický klášter

Školní exkurze Přímo ze zahrad vstoupíte do piaristického kláštera. I ten nedávno prošel citlivou rekonstrukcí. Obdiv zaslouží původní oblázková dlažba i zachovalá barokní iluzivní výmalba na stěnách. Společně projdeme historickými prostory a povyprávíme si o zajímavostech spojených s tímto jedinečným místem. Prohlídku zakončíme v hostorickém salónku, kde nás čeká příjemná přestávka.

 

 

Zákusek a kafíčko v historickém salónku

Školní exkurzeČeká vás zasloužený odpočinek. Posadíte se v historickém salónku a společně s ostatními si vychutnáte chvilku klidu s voňavou kávou a chutným zákuskem. Komorní prostory s nádechem historie k této zastávce přímo vybízely.

 


 


Včelnice

Školní exkurze

Med jako pochoutku známe všichni. Ale jak vzniká? Co všechno tomu předchází a proč jej včely vyrábí? A co jiného můžete od včel získat? Vše vám poví a hlavně ukáže místní včelař přímo na své včelnici. Nečekejte naleštěné prostory s dokonale upravenými záhoky. Vezmeme vás na místo, kde vše skutečně probíhá od výroby úlů, přes ošetřování včel až po samotné stáčení medu.Oběd v restauraci Zlatá hvězda

Školní exkurze

Je čas obědu. Od včelnice to není daleko. Projdeme podél řeky Lubiny přímo do restaurace Zlatá hvězda. Čeká nás jídlo v místní vyhlášené restauraci. Rezervovaný máte celý salónek, stačí usednout k prostřenému stolu. Za malou chvíli se nás ujme číšník. Polívka i hlavní chod je výborný.

 

 

 

Kostelní věž

Školní exkurze

Nejkrásnější pohled na Příbor je z kostelní věže. Stačí zdolat několik schodů, minout kostelní zvon a z okna máme celý Příbor jako na dlani. A pokud budete mít štěstí, povyráví vám pan kostelník příběhy o místních kostelních zvonech a na závěr ukáže, jak snadno dokáže několikatunový zvon rozkmitat a jak krásně zvon zní.


 

Rodný dům Sigmunda Freuda

Školní exkurze

Závěr patří nejznámějšímu příborskému rodákovi. Kdo by neznal Sigmunda Freuda, zakladatele psychoanalýzy. Prohlédnete si přímo jeho rodný dům. Uvnitř naleznete zajímavě provedenou expozici doprovázenou nahraným průvodcovským hlasem právě pana Freuda. A chybět nebude ani jeho známa pohovka.

 

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE


  • Počet účastníků výletu:

Maximální počet účastníků je 40, přičemž větší skupinky jsou rozděleny na menší. Program více skupin probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pro případné výjimky nás můžete kontaktovat.


  • Doprava:

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště vedle mateřské školky "U letadla" (z druhé strany obchodu Zetka). Cena parkovného je zdarma.


  • Zahájení programu:

Začátek výletu je naplánován na 9:00 v Příboře na parkovišti vedle mateřské školky "U letadla" (z druhé strany obchodu Zetka) mapka. Zde již na Vás bude čekat průvodce a výlet může začít. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme už na vlakovém nádraží.


  • Ukončení:

Předpokládané ukončení výletu je naplánované na 15:00, opět na parkovišti, nebo na jiném, domluveném místě.


  • Platba:

Platba proběhne v den konání výletu podle aktuálního počtu účastníků. V přihlášce stačí uvést pouze předběžný počet.


  • Cena:

Cena výletu je 390,- Kč na osobu a zahrnuje veškeré vstupy společně s výkladem, doprovod průvodce a oběd v restauraci Zlatá hvězda. Cena nezahrnuje dopravu.

 

Fotky z výletů pro senioryRezervace výletů.

V následující tabulce vidíte zbývající počet volných termínů. Pro rezervaci výletu stačí kliknout na vybraný termín a vyplnit přihlášku, na kterou budete přesměrováni. V případě změny nás můžete kdykoliv kontaktovat a my se pokusíme vyjít Vám maximálně vstříc.

 

Pondělí
Úterý
Středa
čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
01. 08.
02. 08.
03. 08.
04. 08.
05. 08.
06. 08.
07. 08.
08. 08.
09. 08.
10. 08.
11. 08.
12. 08.
13. 08.
14. 08.
15. 08.
16. 08.
17. 08.
18. 08.
19. 08.
20. 08.
21. 08.
22. 08.
23. 08.
24. 08.
25. 08.
26. 08.
27. 08.
28. 08.
29. 08.
30. 08.
31. 08.