Výlet do Štramberka

 

Autobus se blíží do cíle. Už z dálky vidíte Štramberskou Trúbu, tyčící se do okolí. Vystoupíte kousek od základní školy a už vás vítá průvodce s úsměvem na tváři. Na náměstí je to kousek a cestou míjíte krásné valašské roubené chalupy. Možná si říkáte, místo jako stvořené pro natáčení pohádky. To už ale ucítíte vůni čerstvě pečeného perníku. Místní pochoutka Štramberské uši jsou výborné, ale ještě než se vydáme do pekárny, čeká vás zastávka jinde...

 

 

Program a rezervace výletu

 

Aqua-terra expozice
Školní exkurze

Nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek vám svým poutavým výkladem představí rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Povypráví vám své zážitky z dalekých cest a vy sami budete moct spatřit některé jeho suvenýry. A pokud patříte do skupiny milovníků hadů a pavouků, určitě oceníte možnost zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr také uvidíte, jak se taková exotická zvířátka krmí.

 

Pekárna Štramberských uší

Školní exkurze Už z dálky ucítíte vůni čerstvého perníku. V místní pekárně na vás bude čekat hlavní pekař a se zaujetím prozradí spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči uvidíte, jak celá výroba probíhá a kolik druhů koření je potřeba. A na konci nemůže chybět ani závěrečná ochutnávka vašeho vlastnoručně vyrobeného Štramberského ucha.

 

 

Muzeum Zdeňka Buriana

Školní exkurzeVydáme se na cestu do pravěku! Kdo z vás, jako malý, nečetl knížku Lovci mamutů? Alespoň úryvky si určitě pamatujete. A my se půjdeme kouknout, kdo kreslil všechny ty nádherné obrázky pravěkých lidí a mamutů, které jsme v knížce tak obdivovali. A nezůstane jen u mamutů. Povídat si budeme i o dalších obrázcích a životě slavného malíře, který zde ve Štramberku působil.

 


Oběd ve stylové hospůdce

Školní exkurze

Blíží se čas obědu. Projdete kolem dřevěných roubenek a usednete do krásné stylové hospůdky s výhledem na Štramberskou Trúbu. Na stole vás čeká ochutnávka domácí kuchyně. Nejvíc lákají výborné domací klobásky, které před chvílí vytáhl místní řezník z udírny. Po jídle vše zapijete dobrým pivem, nebo kvalitním vínem a zaposloucháme se do lidové hudby, která po celou dobu dokresluje atmosféru.

 


Štramberská Trúba - MUDr. Adolf Hrstka

Školní exkurze

Odpočatí a plní sil po výborném obědu vystoupáme na Štramberskou Trúbu. Pohled dolů je nádherný. Z výšky vypadá Štramberk jako na dlani a výhled umocňuje i členité pohoří Beskyd a Jeseníků se svými nejvyššími vrcholky.

 

 

 

 

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE


  • Počet účastníků výletu:

Maximální počet účastníků je 40, přičemž větší skupinky jsou rozděleny na menší. Program více skupin probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pro případné výjimky nás můžete kontaktovat.


  • Doprava:

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště u národního sadu. Cena parkovného je 200,- Kč na den.


  • Zahájení programu:

Začátek výletu je naplánován na 9:00 ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu (mapka). Zde již na Vás bude čekat průvodce a výlet může začít. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme už na vlakovém nádraží.


  • Ukončení:

Předpokládané ukončení výletu je naplánované na 14:00, opět před ZŠ Záuliční, nebo na jiném, domluveném místě.


  • Platba:

Platba proběhne v den konání výletu podle aktuálního počtu účastníků. V přihlášce stačí uvést pouze předběžný počet.


  • Cena:

Cena výletu je 375,- Kč na osobu a zahrnuje veškeré vstupy společně s výkladem, doprovod průvodce, stylový oběd v Chatě Dr. Hrstky a ochutnávka vína a piva. Cena nezahrnuje dopravu.

 

Fotky z výletů pro senioryRezervace výletů.

V následující tabulce vidíte zbývající počet volných termínů. Pro rezervaci výletu stačí kliknout na vybraný termín a vyplnit přihlášku, na kterou budete přesměrováni. V případě změny nás můžete kdykoliv kontaktovat a my se pokusíme vyjít Vám maximálně vstříc.

 

Pondělí
Úterý
Středa
čtvrtek
Pátek
Sobota
Neděle
01. 08.
02. 08.
03. 08.
04. 08.
05. 08.
06. 08.
07. 08.
08. 08.
09. 08.
10. 08.
11. 08.
12. 08.
13. 08.
14. 08.
15. 08.
16. 08.
17. 08.
18. 08.
19. 08.
20. 08.
21. 08.
22. 08.
23. 08.
24. 08.
25. 08.
26. 08.
27. 08.
28. 08.
29. 08.
30. 08.
31. 08.