Školní výlet pro nejmenší

  • 4h 15 min (2,5 km)
  • 1. - 3. třída ZŠ
  • Štramberk
  • 300 Kč

V jeskyni Šipka byl spatřen pračlověk Bertík. Ale nepustí k sobě jen tak někoho. Odvážné děti musí nejprve splnit důležité úkoly. Naučí se něco nového o zvířátkách v mini zoo, upečou si voňavé Štramberské ucho, projdou překážkovou dráhu ve skákacím hradu, nebo vstoupí do solné jeskyně.

Program výletu

Mini zoo

Mini zoo

Nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek dětem svým poutavým výkladem představí rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči spatří dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. Nejodvážnější děti mohou dokonce zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr uvidí, jak se taková zvířátka krmí.

Pekárna Štramberských uší

Pekárna Štramberských uší

Už z dálky děti ucítí vůni čerstvého perníku. V místní pekárně na vás bude čekat hlavní pekař a se zaujetím prozradí spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči uvidíte, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři si také jedno ucho sami upečete a sníte.

Pohádka v solné jeskyni

Pohádka v solné jeskyni

S dětmi se vydáte do podzemí! Projdete kolem krásně vyzdobených prostor, které zaujmou především dospělý doprovod. Otevřete masivní dveře a spatříte jeskyni plnou solných krystalů s podlahou z jemného písku. Na chvilku ulehnete na lehátko a zaposloucháte se do vyprávění tematické pohádky "Mach a Šebestová - člověk Neandertálský".

Překážková dráha a skákací hrad

Překážková dráha a skákací hrad

Odměnou pro děti budou souteže a hry v oblíbeném skákacím hradu. A ne jen tak ledajakém. Nečekejte pouze čtyři stěny a prostor uprostřed. O zábavu se postarají speciální doplňky, které zážitek posunou mnohem výš. Děti se budou předhánět, kdo lépe zdolá zrádnou překážku, kdo zvládne všechny aktivity a kdo se stane skokanem třídy.

Jeskyně Šipka

Jeskyně Šipka

Zvěsti o pračlověku nelhaly. V tajemných slujích jeskyně žije poslední potomek dávno vyhynulé tlupy. A ten do jeskyně nepustí jen tak někoho! Protože byly děti celý den šikovné a plnily složité úkoly, mohou za odměnu vstoupit. Společně s pračlověkem si povyprávíme o všech tajemstvích a zajímavostech této jeskyně.

Počet dětí na školním výletě

Maximální počet dětí je 60, větší skupinky jsou děleny. Program probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pokud byste chtěli přijet ve větším počtu, rádi vám vyjdeme vstříc. Poprosíme vás ale o předchozí telefonickou domluvu.

Doprava na školní výlet

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště u Národního sadu (mapka - bod 1 a 2). Cena parkovného je 200,- Kč na den.

Zahájení programu

Začátek výletu je naplánován na 9:00 ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu (mapka - bod 3). Zde vás vyzvedne průvodce. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme již na vlakovém nádraží.

Ukončení programu

Předpokládané ukončení výletu je naplánované ve 13:10 opět ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu. V případě zájmu je možné domluvit ukončení na jiném místě.

Stravování na školním výletě

Stravování na tomto typu výletu nezajišťujeme. Během programu je ale naplánován kontrolovaný rozchod, při kterém mohou děti posvačit, nebo si koupit drobné občerstvení.

Řízený rozchod

Do programu je zařazen také krátký rozchod (cca 25 minut) pod stálým dohledem průvodců.

Platba

Veškerá platba probíhá v hotovosti v den výletu, podle aktuálního počtu žáků. Do přihlášky stačí napsat pouze předpokládaný počet účastníků. V případě zájmu je možné předem zažádat o platbu fakturou, kterou vystavíme a zašleme po ukončení výletu dle skutečného počtu dětí.

Cena školního výletu

Děti Pedagogové
Výlet 300,- Kč 0,- Kč
foto-0
foto-1
foto-2
foto-3
foto-4
foto-5
foto-6
foto-7
foto-8
foto-9
foto-10
foto-11
foto-12
foto-13
foto-14
foto-15
foto-16
foto-17
foto-18
foto-19
foto-20

Školní výlety v číslech

22
průvodců
5
typů výletů
967
výletů
28566
žáků

Kontakt

RIKITAN z.ú.
Mgr. Jiří Tuza

Jičínská 543, Příbor, 742 58

jirituza@gmail.com

+420 734 678 176