Kdo si hraje nezlobí

  • 5h 15 min (3 km)
  • 2. - 4. třída ZŠ
  • Štramberk
  • 350 Kč

Děti se nedočkavě blíží k jeskyni a snaží se prozkoumat každý tmavý kout. Nic netušící postupují dál, když náhle vykročí z jeskyně starý pračlověk. Prvotní šok pomalu odchází a všichni nedočkavě čekají, co přijde. Znalý průvodce začne překládat prastarou pračlověčinu a děti i učitelé pomalu zjišťují, co je dnes čeká.

Program výletu

Jeskyně Šipka

Jeskyně Šipka

Děti se rozloučí s pračlověkem a začnou s prohlídkou jeskyně. Vyprávět si budeme o prvních obyvatelích, o významném nálezu čelisti neandrtálského dítěte a nezapomeneme ani na pravěké šelmy, jeskynního medvěda a další zajímavé tvory, kteří zde žili.

Mini zoo

Mini zoo

Nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek dětem svým poutavým výkladem představí rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči spatří dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. A kdo se nebojí, může dokonce zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr uvidí, jak se taková exotická zvířátka krmí.

Pekárna Štramberských uší

Pekárna Štramberských uší

Už z dálky děti ucítí vůni čerstvého perníku. V místní pekárně na vás bude čekat hlavní pekař a se zaujetím prozradí spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči uvidíte, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři si také jedno ucho sami upečete a sníte.

Štramberská Trúba

Štramberská Trúba

V září a říjnu je na Štramberské Trúbě prováděna rekonstrukce a není možné věž navštívit. Jako náhradní program absolvujete překážkovou dráhu ve velké nafukovací atrakci a nahlédnete do vápencového lomu.

Posilníme se svačinou a hravě zvládneme pár schodů na Štramberskou Trúbu. Někteří zvládnou během cesty vzhůru správně spočítat počet schodů a nejbystřejší najdou našeho trestance Pepu, který už dlouhá léta leží v hladomorně. Z výšky vypadá všechno jinak a děti pomalu začínají poznávat, kde všude už dnes byly. Neodpustíme si ani chvilku zeměpisu a odměníme všechny děti, které správně odpoví na zvídavé otázky.

Muzeum Zdeňka Buriana

Muzeum Zdeňka Buriana

Vydáme se na cestu do pravěku! Kdo z dětí nečetl knížku Lovci mamutů? Alespoň úryvky zná z hodin českého jazyka určitě každý. A my se půjdeme kouknout, kdo kreslil všechny ty nádherné obrázky pravěkých lidí a mamutů, které jsme v knížce tak obdivovali. A nezůstane jen u mamutů. Povídat si budeme i o dalších obrázcích a životě slavného malíře, který zde ve Štramberku působil. Smutnou zprávu máme pro pondělní výlety - muzeum nelze navštívit (bližší informace níže - "Výlet v pondělí")

Počet dětí na školním výletě

Maximální počet dětí je 60, větší skupinky jsou děleny. Program probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pokud byste chtěli přijet ve větším počtu, rádi vám vyjdeme vstříc. Poprosíme vás ale o předchozí telefonickou domluvu.

Doprava na školní výlet

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště u Národního sadu (mapka - bod 1 a 2). Cena parkovného je 200,- Kč na den.

Zahájení programu

Začátek výletu je naplánován na 9:00 ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu (mapka - bod 3). Zde vás vyzvedne průvodce. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme již na vlakovém nádraží.

Ukončení programu

Předpokládané ukončení výletu je naplánované ve 14:15 opět ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu. V případě zájmu je možné domluvit ukončení na jiném místě. Při objednávce obědů je čas ukončení posunut na 14:50.

Stravování na školním výletě

Během výletu je možné navštívit restauraci v chatě Dr. Hrstky. Oběd je možné objednat v rámci rezervace školního výletu. V restauraci pro žáky i učitele připraví "Kuřecí plátek na medu se šťouchanými brambory". Cena obědu je 70,- Kč a zahrnuje také neomezené množství pití. Oběd je možné připravit i v bezlepkové a v bezlaktózové variantě (nutná předchozí domluva).

Rozchod

Do programu je zařazen také krátký rozchod na náměstí (30 - 40 minut), během kterého mohou děti posvačit a případně si něco drobného nakoupit.

Výlet v pondělí

S ohledem na nové podmínky otevírací doby muzea Zdeňka Buriana není možné v pondělí muzeum navštívit. Cena pondělních výletů je tak zvýhodněna na částku 310 Kč a ukončení výletu posunuto na 13:40. V případě enormního zájmu nabízí město mimořádné otevření muzea za cenu 3000,-. Situace nás mrzí a věříme, že se v budoucnu podmínky opět změní.

Možnost ubytování

V případě zájmu o dvoudenní výlet je možné samostatně doobjednat ubytování a individuálně protáhnout školní výlet i do druhého dne. Vhodné ubytování můžeme doporučit v rekreačním středisku U Kateřiny. Ubytování je možné rezervovat prostřednictvím jejich webových stránek zde.

Platba

Veškerá platba probíhá v hotovosti v den výletu, podle aktuálního počtu žáků. Do přihlášky stačí napsat pouze předpokládaný počet účastníků. V případě zájmu je možné předem zažádat o platbu fakturou, kterou vystavíme a zašleme po ukončení výletu dle skutečného počtu dětí.

Cena školního výletu

Děti Pedagogové
Výlet 350,- Kč 0,- Kč
foto-0
foto-1
foto-2
foto-3
foto-4
foto-5
foto-6
foto-7
foto-8
foto-9
foto-10
foto-11
foto-12
foto-13
foto-14
foto-15
foto-16
foto-17
foto-18
foto-19
foto-20
foto-21
foto-22
foto-23
foto-24
foto-25
foto-26

Školní výlety v číslech

22
průvodců
5
typů výletů
967
výletů
28566
žáků

Kontakt

RIKITAN z.ú.
Mgr. Jiří Tuza

Jičínská 543, Příbor, 742 58

jirituza@gmail.com

+420 734 678 176