Školní exkurze

  • 4 hodin 30 min
  • 4. - 9. třídu ZŠ a SŠ
  • Příbor
  • 300 Kč

Zážitky a poznání, které baví a rozvijí! Učitelé s nadšení pozorují, jak i méně nadšení sportovci se zájmem zkouší nové aktivity v interaktivním centru pohybu a poté celá třída objevuje záhady tkalcovského stavu v dílně starých řemesel. Odměnou je pak společná zábavná hra v NERF aréně, kde není nouze o dramatické i vtipné chvilky. 

Program výletu

Interaktivní centrum pohybu

Interaktivní centrum pohybu

Síla, rychlost, obratnost a vytrvalost. V interaktivním centru si hravým způsobem vyzkoušíte, jak své pohybové schopnosti ovládáte, dozvíte se o sobě mnoho zajímavého a především se všichni budete příjemně bavit pohybem. Bonusem pak bude část o zdravém životním stylu, kde nebudeme jen mluvit, ale vlastním zážitkem se dozvíme, jak věci fungují, co nám škodí a co naopak prospívá.

Dílna starých řemesel

Dílna starých řemesel

Jak se vyrábí látka, ze které mám tričko? Dnes už se nad tím ani nepozastavíme, ale ještě nedávno (pár století zpět) byla látka, přesněji plátno cenným zbožím. Dokonce sloužila i jako platidlo. Vždyť právě od slova plátno vzniklo slovo platidlo, platit,... Na školní exkurzi máme jedinečnou možnost navštívit experimentální pracoviště, na kterém jsou zkoumány a rekonstruovány tradiční, mnohdy již zcela zaniklé, výrobní postupy zpracování přírodních materiálů. A nejen to. Vše si především vyzkoušíte. Od vyčesání a předení vlny na kolovrátku, až po tkaní na stále dokonalejších a dokonalejších tkalcovských stavech. 

NERF aréna

NERF aréna

Na závěr exkurze už nebudeme objevovat a poznávat. Pořádně se odreágujeme a užijeme si spousty zábavy v NERF aréně - ve hře, která baví holky i kluky. Ukrýt se za překážkou, vyrazit vpřed, uhnout před pěnovým projektilem a vystřelit. Jedna akce střídá druhou. Komu se podaří získat vlajku spoluhráče?... Následuje malá chvilka na oddech, výměna stran, volba nové týmové taktiky a vše může začít od znova.

Počet dětí na školní exkurzi

Maximální počet dětí je 50, přičemž větší skupinky jsou rozděleny na menší. Program více skupin probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pro případné výjimky nás můžete kontaktovat.

Zahájení programu

Začátek výletu je naplánován na 9:00 v Příboře u vstupu do Piaristických zahrad, vedle informačního centra (mapka - bod 3). V případě vlastní dopravy a zaparkování na uvedeném parkovišti doporučujeme využít malou spojovací uličku mezi obchodním domem a poštou, která zkrátí cestu na místo srazu. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme už na vlakovém nádraží.

Ukončení programu

Předpokládané ukončení výletu je naplánované ve 13:30 opět v Příboře u vstupu do Piaristických zahrad, vedle informačního centra. V případě zájmu je možné domluvit ukončení na jiném místě.

Doprava na školní exkurzi

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových, nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště pro autobusy nedaleko centra města, mezi MŠ Kamarád (Frenštátská 1370) a domu s pečovatelskou službou (mapka - bod 2). Parkování je zde bezplatné.

Platba

Platba probíhá v hotovosti v den výletu, podle aktuálního počtu žáků. Do přihlášky stačí napsat pouze předpokládaný počet účastníků. V případě zájmu je možné předem zažádat o platbu fakturou, kterou vystavíme a zašleme po ukončení exkurze dle skutečného počtu dětí.

Cena školního výletu

Děti Pedagogové
Výlet 300,- Kč 0,- Kč
foto-0
foto-1
foto-2
foto-3
foto-4
foto-5
foto-6
foto-7
foto-8
foto-9
foto-10
foto-11
foto-12
foto-13
foto-14
foto-15
foto-16
foto-17
foto-18
foto-19
foto-20
foto-21
foto-22
foto-23
foto-24
foto-25
foto-26
foto-27
foto-28
foto-29

Školní výlety v číslech

22
průvodců
5
typů výletů
967
výletů
28566
žáků

Kontakt

RIKITAN z.ú.
Mgr. Jiří Tuza

Jičínská 543, Příbor, 742 58

jirituza@gmail.com

+420 734 678 176