Školní výlet pro nejmenší

  • 3h 45min (2,5 km)
  • 1. - 3. třída ZŠ
  • Štramberk
  • 370 Kč

V jeskyni Šipka byl spatřen pračlověk Bertík. Ale nepustí k sobě jen tak někoho. Odvážné děti musí nejprve splnit důležité úkoly. Naučí se něco nového o zvířátkách v mini zoo, upečou si voňavé Štramberské ucho, projdou překážkovou dráhu ve skákacím hradu, nebo vstoupí do solné jeskyně.

Program výletu

Mini zoo

Mini zoo

Nadšený chovatel a cestovatel Marek Jeřábek dětem svým poutavým výkladem představí rozmanité druhy tropických ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků. Na vlastní oči spatří dravou želvu kajmanku i roztomilé opičky. Nejodvážnější děti mohou dokonce zapózovat s hadem za krkem, nebo obří tarantulí v ruce. Na závěr uvidí, jak se taková zvířátka krmí.

Pekárna Štramberských uší

Pekárna Štramberských uší

Už z dálky děti ucítí vůni čerstvého perníku. V místní pekárně na vás bude čekat hlavní pekař a se zaujetím prozradí spoustu zajímavostí o této netradiční pochoutce. Na vlastní oči uvidíte, jak celá výroba probíhá a jako správní pekaři si také jedno ucho sami upečete a sníte.

Překážková dráha ve skákacím hradu

Překážková dráha ve skákacím hradu

Odměnou pro děti budou souteže a hry v oblíbeném skákacím hradu. A ne jen tak ledajakém. Nečekejte pouze čtyři stěny a prostor uprostřed. O zábavu se postarají speciální doplňky, které zážitek posunou mnohem výš. Děti se budou předhánět, kdo lépe zdolá zrádnou překážku, kdo zvládne všechny aktivity a kdo se stane skokanem třídy.

Jeskyně Šipka

Jeskyně Šipka

Zvěsti o pračlověku nelhaly. V tajemných slujích jeskyně žije poslední potomek dávno vyhynulé tlupy. A ten do jeskyně nepustí jen tak někoho! Protože byly děti celý den šikovné a plnily složité úkoly, mohou za odměnu vstoupit. Společně s pračlověkem si povyprávíme o všech tajemstvích a zajímavostech této jeskyně.

Počet dětí na školním výletě

Maximální počet dětí je 60, větší skupinky jsou děleny. Program probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pokud byste chtěli přijet ve větším počtu, rádi vám vyjdeme vstříc. Poprosíme vás ale o předchozí telefonickou domluvu.

Doprava na školní výlet

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových nebo autobusových spojů, případně vlastní autobusové dopravy.

Parkování autobusu nově není možné přímo u ZŠ Zauličí. Požádejte prosím svého řidiče autobusu o vyložení žáků u ZŠ Zauličí a přejezdu na vyhrazené parkoviště firmy LB CEMIX, s.r.o., cca 3,7 km (GPS 49,5768442N, 18,1092250E). Mimo jiné je zde možnost občerstvení v kantýně. (mapka - bod 1).

Zahájení programu

Začátek výletu je naplánován na 9:00 ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu (mapka - bod 2). Zde vás vyzvedne průvodce. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme již na vlakovém nádraží.

Ukončení programu

Předpokládané ukončení výletu je naplánované ve 12:45 opět ve Štramberku před ZŠ Zauličí u vchodu do Národního sadu. V případě zájmu je možné domluvit ukončení na jiném místě.

Stravování na školním výletě

Stravování na školním výletě nezajišťujeme. Během programu jsou ovšem plánovány krátké přestávky s možností posvačit.

Řízený rozchod

Do programu je zařazen krátký rozchod (cca 25 minut) pod dohledem průvodců.

Platba

Veškerá platba probíhá v hotovosti v den výletu, podle aktuálního počtu žáků. Do přihlášky stačí napsat pouze předpokládaný počet účastníků. V případě zájmu je možné předem zažádat o platbu fakturou, kterou vystavíme a zašleme po ukončení výletu dle skutečného počtu dětí.

Cena školního výletu

Děti Pedagogové
Výlet 370,- Kč 0,- Kč
foto-0
foto-1
foto-2
foto-3
foto-4
foto-5
foto-6
foto-7
foto-8
foto-9
foto-10
foto-11
foto-12
foto-13
foto-14
foto-15
foto-16
foto-17
foto-18
foto-19
foto-20
foto-21

Školní výlety v číslech

15
průvodců
4
typy výletů
1012
výletů
29566
žáků

Kontakt

RIKITAN z.ú.
Mgr. Jiří Tuza

Jičínská 543, Příbor, 742 58

jirituza@gmail.com

+420 734 678 176