Všemi smysly

  • 6 h 15 min (4 km)
  • 4. - 9. třída ZŠ a SŠ
  • Příbor
  • 390 Kč

Výlet, který nadchne i ty největší pozéry a puberťáky. Rozvernější aktivitu střídá aktivita klidnější, která opět přechází v zábavu s adrenalinovým přívlastkem. Své si najdou kluci, kteří se navzájem vybičují k co nejlepší ráně do boxerského simulátoru, stejně tak jako klidnější povahy, které vyhledávají pohodičku a klídek při čajovém "dýchánku". Přebytečnou energii pak všichni mohou vybít v naší NERF aréně. Zapomenout nesmíme ani na zajímavosti ze života včel i procházku nádhernými piaristickými zahradami. Domů všichni odjedou s mnoha společnými zážitky, na které budou dlouho vzpomínat.

Program výletu

Příborské báje a pověsti

Příborské báje a pověsti

Kdo může být lepším vypravěčem místních bájí a pověstí, než místní kronikářka a reportérka Příborské televize v jedné osobě. Společně s ní projdete známá i méně známější místa a povykládáte si příběhy, které se s nimi pojí. Příjemnou formou se tak dozvíte mnohé z historie i současnosti města a pochopíte, proč byl Příbor vyhlášen historickým městem roku 2015.

Výroba a ochutnávka bylinkových čajů

Výroba a ochutnávka bylinkových čajů

Procházku v Piaristických zahradách dokončíme v bylinkové zahrádce. Povíme si o zajímavých bylinkách a volně přejdeme k výrobě našeho čaje. Na výběr budou známé i méně známé bylinky. Každý si namíchá svou jediněčnou směs a nasype do čajového pytlíku. Zalije vroucí vodou, případně osladí medem a za pár minut si společně s ostatními vychutná svůj výtvor.

Interaktivní centrum pohybu

Interaktivní centrum pohybu

Síla, rychlost, obratnost a vytrvalost. V interaktivním centru si hravým způsobem vyzkoušíte, jak své pohybové schopnosti ovládáte, dozvíte se o sobě mnoho zajímavého a především se všichni budete příjemně bavit pohybem. Bonusem pak bude část o zdravém životním stylu, kde nebudeme jen mluvit, ale vlastním zážitkem se dozvíme, jak věci fungují, co nám škodí a co naopak prospívá.

Ukázková včelnice

Ukázková včelnice

Co vše předchází okamžiku, kdy si osladíme čaj medem anebo jen sníme lžičku medu na chuť?  „Cesta medu“ je dlouhá a především velmi zajímavá. S místním včelařem navštívíme jeho včelnici a ukážeme si celý proces získávání medu od založení včelstva až po stáčení medu. A opět nezůstaneme jen u mluvení. Některé kroky i sami vyzkoušíme.

NERF aréna

NERF aréna

Hra, která baví holky i kluky. Ukrýt se za překážkou, vyrazit vpřed, uhnout před pěnovým projektilem a vystřelit. Jedna akce střídá druhou. Komu se podaří získat vlajku spoluhráče?... Následuje malá chvilka na oddech, výměna stran, volba nové týmové taktiky a vše může začít od znova.

Čajovna - program k doobjednání (není součástí základní nabídky)

Čajovna - program k doobjednání (není součástí základní nabídky)

Atmosféra čajovny je nepřekonatelná. Zvlášť pokud ji doplní čajový rituál s ochutnávkou čaje. Majitel čajovny je velký nadšenec a znalec čaje. Celým rituálem vás provede a poví vám mnoho zajímavostí.

 

Program čajovny je vhodný pro žáky od sedmých tříd a nahrazuje program "Výroba čajů". Cena výletu se zvýší o 40 Kč za žáka. Pro rezervaci stačí v přihlášce v políčku poznámky uvést "program čajovna".

Počet dětí na školním výletě

Maximální počet dětí je 60, přičemž větší skupinky jsou rozděleny na menší. Program více skupin probíhá paralelně a je pro všechny účastníky stejný. Pro případné výjimky nás můžete kontaktovat.

Doprava na školní výlet

Doprava není v ceně výletu zahrnuta. Využít můžete vlakových, nebo autobusových spojů. V případě vlastní dopravy je k dispozici parkoviště pro autobusy nedaleko centra města, mezi MŠ Kamarád (Frenštátská 1370) a domu s pečovatelskou službou (mapka - bod 2). Parkování je zde bezplatné.

Zahájení programu

Začátek výletu je naplánován na 9:00 v Příboře u vstupu do Piaristických zahrad, vedle informačního centra (mapka - bod 3). V případě vlastní dopravy a zaparkování na uvedeném parkovišti doporučujeme využít malou spojovací uličku mezi obchodním domem a poštou, která zkrátí cestu na místo srazu. Pokud k nám přijedete vlakem, rádi vás vyzvedneme už na vlakovém nádraží.

Ukončení programu

Předpokládané ukončení výletu je naplánované v 15:15 opět v Příboře u vstupu do Piaristických zahrad, vedle informačního centra. V případě zájmu je možné domluvit ukončení na jiném místě.

Stravování na školním výletě

Stravování na školním výletě nezajišťujeme. Během programu je ovšem plánován rozchod na náměstí, kde je možné navštívit místní restauraci, nebo občerstvení.

Rozchod

Do programu je zařazen také krátký rozchod na náměstí (30 - 45 minut), během kterého se mohou děti občerstvit a případně si něco drobného nakoupit.

Platba

Veškerá platba probíhá v hotovosti v den výletu, podle aktuálního počtu žáků. Do přihlášky stačí napsat pouze předpokládaný počet účastníků. V případě zájmu je možné předem zažádat o platbu fakturou, kterou vystavíme a zašleme po ukončení výletu dle skutečného počtu dětí.

Cena školního výletu

Děti Pedagogové
Výlet 390,- Kč 0,- Kč
foto-0
foto-1
foto-2
foto-3
foto-4
foto-5
foto-6
foto-7
foto-8
foto-9
foto-10
foto-11
foto-12
foto-13
foto-14
foto-15
foto-16
foto-17
foto-18
foto-19
foto-20
foto-21
foto-22
foto-23
foto-24
foto-25
foto-26
foto-27
foto-28
foto-29
foto-30
foto-31
foto-32
foto-33
foto-34
foto-35
foto-36
foto-37
foto-38
foto-39
foto-40
foto-41
foto-42
foto-43
foto-44

Školní výlety v číslech

22
průvodců
5
typů výletů
967
výletů
28566
žáků

Kontakt

RIKITAN z.ú.
Mgr. Jiří Tuza

Jičínská 543, Příbor, 742 58

jirituza@gmail.com

+420 734 678 176